Cem Ünal

cem ünal

Şirket kurucumuz Cem Ünal Kuşadası’nda doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Cem, aynı okulda Executive MBA programını da başarıyla bitirdi.

25 yıllık iş hayatı tecrübesi olan Cem, kurumsal hayattaki kariyerini Kurumsal Planlama ve İnsan Kaynakları alanlarında inşa etmiştir. Toyota’da 16, Honda’da ise 5 yıl çalışan Cem, çalışma hayatının büyük bir bölümünde Otomotiv sektöründe yöneticilik yapmıştır. Toyota’nın Problem Çözme Tekniklerini derinlemesine öğrenme şansı edinmiş, şirketin Brüksel’deki  merkezinde de iki yıl boyunca expat olarak görev yapmıştır. Çalıştığı kurumlarda birçok İnsan Kaynakları projesini başarıyla hayata geçirmiş, son olarak Honda’nın Türkiye’deki fabrikasını kapatma sürecinin İK ayağını başarıyla yönetmiştir. Süreç sonunda kurumsal hayata veda ederken, birikim ve tecrübelerini diğer kurumlarla paylaşmak üzere Feniks Danışmanlık’ı kurmuştur.

Kendini geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmekten büyük bir mutluluk duyan Cem; İnsan Kaynakları, Kurum kültürü, Psikoloji, NLP, ve Sinirbilim (Neuroscience) konularına büyük ilgi duymaktadır. Aynı zamanda ‘Gestalt Center For Coaching’ tarafından verilen koçluk sertifikasına sahip olan Cem, Koçluk ve Mentörlük yapmaktan büyük keyif almaktadır.