Kurumsal

kurumsal

İş dünyası bir büyük bir dönüşümün içerisinde. Teknolojideki hızlı gelişmeler, Endüstri 4.0, internetin her geçen gün daha fazla hayatımıza girmesi, çok farklı alanlardan gelen yeni rakipler, kurumları ciddi bir şekilde stratejilerini gözden geçirmeye itmekte.

Bu doğrultuda değişen ‘İş’ ve ‘İşyeri’ kavramları, bir şirketin kadrosunda yer almaktansa birden fazla şirkete proje bazlı çalışan artan sayıda çalışanlar, kurumların yetenekleri çekme ve tutundurmakta yaşadıkları artan zorluklar, yeteneklerin  global anlamda mobilitesinin artması, artan esneklik ve çeviklik ihtiyaçları, yeni nesillerin çalışma hayatından değişen beklentileri gibi konular İnsan Kaynakları alanında kurumları kendilerini gözden geçirmeye zorluyor.

‘Müşteri Deneyimi’ konusunda iyi bir noktaya gelmek isteyen kurumlar, bu doğrultuda atılacak ilk adımın önce çalışanlarına olumlu bir ‘Çalışan Deneyimi’ yaşatmak olduğunun farkında. Çalışanlarına işe giriş sürecinden itibaren pozitif bir çalışan deneyimi yaşatabilen kurumlar, yetenekleri çekme ve tutundurabilmek için kendilerine gönülden bağlama konusunda bir adım öne geçiyor.

Feniks Danışmanlık, dönüşüm ve değişim yolculuklarında kurumlara destek olmak amacıyla 2021 yılında kuruldu. Her kurumun ihtiyacına özel ‘Terzi İşi’ çözümler üretmek amacıyla yola çıkan Feniks Danışmanlık olarak; İK/Yetenek Yönetimi, Değişim Yönetimi ve Yönetici Koçluğu ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz.

Çalışmalarımızda öncelikle müşterilerimizin problemlerini (ihtiyaçlarını) net olarak anlayıp tanımlıyor, efektif ve uygulanabilir çözüm önerileri sunup devreye alıyor, süreç boyunca da her adımda müşterilerimizle iletişim içerisinde kalarak ilerliyoruz.

Projelerimizi ‘Pozitif Çalışan Deneyimi’ odağıyla tasarlayıp hayata geçirerek, kurumunuza olan bağlılığı artırmayı ve nihayetinde ‘Mükemmel İş Sonuçları’na ulaşmanızı amaçlıyoruz.