Blog

İlk Blog Yazım

İlk Blog Yazım

Bloğumdaki ilk yazımla herkese içten bir merhaba…

İlkler her zaman insanın içinde karışık hisler uyandırır: Heyecan, telaş, umut, kaygı, mutluluk, korku…

Benim şu anda hissettiklerim ise büyük bir heyecan ve umut. Yeni bir kariyer, yeni bir web sitesi ve sizlere ilk seslenişim.

Bugüne kadar niye bir bloğum olmadı? Sanırım paylaşma zamanı daha gelmemişti. Kendimi yeterince bir şeyler söylemeye ve kendimi açmaya hazır değildim, sanırım biraz da mükemmeliyetçi tarafım beni hep engelledi. Çok konuşkan biri olmayan, bin düşünüp bir söyleyen biri olarak da yazı yazmaktan kaçındım sanırım hep.

İnsanlara bir şeyler anlatmak ve paylaşmak için yazı yazanlara hep hayran oldum. Özellikle de yazanın özgün bakış açısını yansıtıyor, bir mesaj veriyor ve okuyana bir değer katıyorsa. Okumaktan her zaman çok keyif aldım böyle insanların yazdıklarını.

Yazmak benim için konfor alanım dışına atılan bir adım demek. Bu yazı o yüzden önemli benim için. İlk adımı atıp konfor alanımın dışına çıktım bir kere ya, sonrası da gelecektir diye düşünüyorum.

Bloğumda nelerden bahsedeceğim? İnsan kaynakları, iş yaşamı, koçluk, psikoloji, kitaplar ve iş hayatımdaki tecrübelerim kesin olacak, fakat gerisi benim için de sürpriz. Beni etkileyen, birilerine bir faydası olabileceğini düşündüğüm ve içimden paylaşmak gelen her şey olabilir diye düşünüyorum…

Kısa, öz ve net olmak…Benim tarzım da bu. Çok uzatmadan, laf kalabalığı yapmadan anlatmak istediklerimi hızlıca aktarmak ve bu şekilde de kimsenin çok fazla zamanını da almamak.

Yani ilk yazım bu kadardı ve sonuna geldik anlayacağınız.

Bir sonraki yazıya kadar hoşça kalın…

Benzer Yazılar